Prieš kiekvieną šventinį laikotarpį visame pasaulyje vyksta įnirtingos diskusijos apie tai, kokią Kalėdinę eglutę geriau rinktis - tikrą ar dirbtinę. Taigi, bandome paneigti keletą populiariausių mitų apie Kalėdines eglutes:

Mitas Nr. 1. Pirkdami netikrą eglutę gelbėjate miškus. Taip, miškų tarnyba išduoda nedidelį kiekį leidimų kirsti laukinius medžius, tačiau dauguma Kalėdinių medžių, kuriuos perkate, auginami ūkiuose, kaip ir bet kuri kita žemės ūkio kultūra. Taigi, pirkdami tikrą Kalėdų eglutę jūs perkate šiam tikslui užaugintą produktą.

Mitas Nr. 2. Tikri medžiai sustiprina alergija sergančiųjų simptomus. Amerikos alergijos, astmos ir imunologijos instituto duomenimis alergija pušies ar eglės medžiams yra mažų mažiausiai labai reta. Atvirkščiai, augdami tikri medžiai valo teršalus, esančius ore.

Mitas Nr. 3. Dirbtiniai medžiai labiau atsparūs ugniai. Jau kuris laikas rinkoje pastebimos dirbtinės eglutės, kurios, pasak gamintojų, yra padengtos atsparia ugniai medžiaga. Tačiau ši medžiaga tik labai trumpą laiką gali atlaikyti liepsną. Degdama ji išskiria daug nuodingų, karštų dūmų, kurių sudėtyje yra vandenilio chlorido ir dioksino. Nesvarbu kokį medį pasirenkate, būkite atsargūs!

Mitas Nr. 4. Gaisro atveju, tikra eglutė kelia didesnį pavojų. Kad rizika būtų kuo mažesnė, kiekvieną dieną eglutę laistykite, naudokite naujas, nekaistančias LED girliandas, bei nelaikykite eglutės namuose, jeigu ji jau pradėjo gausiai mesti spyglius.

Mitas Nr. 5. Netikros eglutės yra geresnės, nes jas galite pakartotinai panaudoti. Kiekvienais metais savivaldybės pakartotinai naudoja krūvas tikrų Kalėdų eglučių kaip trąšas arba medienos drožles. Natūralūs medžiai taip pat yra 100% suyrantys. Tam tikru momentu, netikras medis nusidėvi ir patenka į sąvartyną (deja, dirbtinės eglutės nėra perdirbamos ar biologiškai suyrančios).

Mitas Nr. 6. Tikra Kalėdų eglutė kainuoja brangiau. Lietuvoje daugumoje vietoje išaugintos eglučių vidutiniškai kainuoja 10-25 eurai, o plastikinė – 30-45 eurai, priklausomai nuo aukščio ir kokybės.

Mitas Nr. 7. Tikroji eglutė yra apipurkšta pesticidais ir kitomis cheminėms medžiagomis. Vadovaudamiesi aplinkos apsaugos įstatymais ūkininkai augindami medžius naudoja chemines medžiagas tik tada, kai to reikia ir galima. Plastmasiniai medžiai, savo ruoštu, gali būti padengti švino dulkėmis, kurios yra itin kenksmingos, ypač vaikams.

Mitas Nr. 8. Tikra eglutė sukelia daug nepatogumų ir netvarkos. Taip, ji turi būti laistoma kiekvieną dieną, kad nemestų spyglių, bet tam sugaišite vos puse minutės. Žinoma, ją atvežant ar išvežant iš namų reikės į ką nors įvynioti, kad nepribirtų spyglių ir gabenti būtų patogiau, tačiau daugumoje pirkimo vietų, jums paprašius, pardavėjai eglutę tinkamai supakuoja už jus, tad nuėmę maišą galite jį dar kartą panaudoti eglutės išvežimui. Be to, kad eglutės nereikėtų išmesti, nusipirkite eglutę vazonėlyje, o pavasarį ją pasodinkite!

Mitas Nr. 9. Galima nusipjauti eglutę valstybei priklausančioje žemėje. Keista, tačiau vis dar pasitaiko tautiečių, kurie sugalvoja patys nusipjauti pakelėje patikusią eglutę. Tokie veiksmai yra neteisėti. Eglutės, kaip ir kiti medžiai, yra saugomi ir auginami tam, kad išsaugoti laukinę gamtą, švarų vandenį bei orą.

Mitas Nr. 10. Niekam nerūpi, ar mano eglė tikra ar dirbtinė. Kas skamba įdomiau – keliauti su draugais ar artimaisiais rinktis kvepiančios Kalėdomis, gyvos eglutės ar laukti prekybos centro eilėje, kad nusipirktumėte plastikinę medžio kopiją?

Sekite mus Facebook'e