Kalėdinių eglučių, o tiksliau kėnių auginimas yra labai atsakingas darbas. Neužtenka sodinukus tik sukišti į žemę, juos reikia puoselėti nuo pirmųjų dienų. Kol užauga eglutė, kantriai reikia laukti aštuonerius metus. Sodinukus pasodina 25 cm aukščio. Pirmais ir antrais metais nedaug pasistiebia – tik po 10 cm, trečiais augimo metais šokteli 30 cm, ketvirtais – jau iki metro. Paskui stiebiasi dar aukščiau ir jų augima net gi tenka stabdyti. Eglutes sodina arba ankstyvą pavasarį kovo – balandžio mėnesiais arba rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais . Sodinimui turime specialias medelių sodinimo mašinas jei reikia pasodinti didelį kiekį eglučių, o mažesniam kiekiui sodinti užtenka rankiniu būdu.  Norint kad eglė būtų graži, labai svarbu yra medelius apkirpti, o tiksliau – suformuoti šakų vainiką. Jei bet kaip nurėši šakeles, eglutė neatrodys puošni, nebus tanki, neturės gražios formos. Tad eglučių formavimui reikia kruopščių rankų ir žinių.

Prieš teikiant egles į rinką, mūsų komanda kruopščiai atrenka gražiausias eglutes, sužymi jas etiketėmis pagal rūšis ir aukščius, vėliau sužymėtos eglutės nupjaunamos ir supakuojamos į tinklą.

Taip eglės atkeliauja į jūsų namus. Kėniai puikūs tuo, kad jie būna tankūs, švelniais spygliais ir laikosi ilgai. Daugelis kėnius puošia gruodžio pradžioje ir džiaugiasi jais iki keturių karalių. Vienintelis jų minusas tas, kad būna sunku su šiuo grožiu atsisveikinti. 

 

Sekite mus Facebook'e